Skip to main content
Uncategorized

De natuur in huis halen

By 19 maart 2019mei 17th, 2021No Comments

De natuur in huis halen

In februari gaf de vrijwilligersorganisatie Grijs, Groen en Gelukkig een workshop in Gastenhuis Teteringen. Met behulp van de ‘natuurkoffer’ brachten ze de winter in onze huiskamer even helemaal tot leven. Acht van onze bewoners namen er enthousiast aan deel.

Ze prikkelden hun herinneringen door prachtige winterfoto’s te tonen. Een kachel, een kolenkit en een slee. Schaatsen, boerenkool en spruiten… Ook de (echte) turf en antraciet werden nauwkeurig bekeken en gevoeld. Al gauw werden er persoonlijke ervaringen gedeeld.

Er werd gediscussieerd over de eekhoorn, of die nu wel of geen winterslaap hield. En over het feit dat sommige vogels hier blijven en anderen in de winter wegtrekken. Ze kregen uitleg over winterrust en het aanleggen van voorraden en waren muisstil toen er een sprookje over een merel werd verteld. Een pluchen eekhoorn, egel, merel en mus (met geluid) gingen rond en bleken een groot succes.

En na de fauna was het tijd voor de flora. Elke vrijwilliger bracht diverse plantjes onder de aandacht. Ze werden bekeken met een loep, er werd aan geroken en gevoeld en natuurlijk werden de katjes geaaid. Tot slot werd er met een deel van deze materialen door iedereen (al dan niet met hulp) ook nog een natuurschilderijtje gemaakt.

Het was ontroerend en mooi om te zien hoe iedereen op zijn of haar eigen manier kon genieten. De workshop was zeer geslaagd en krijgt aanstaande vrijdag al een vervolg. Dan duiken we in de lente.

Actueel in Teteringen

Vacature

Vrijwilliger Teteringen

Zin om je nuttig te maken als vrijwilliger? Waarbij je gezellig onder de mensen bent, en het gevoel hebt dat je bijdraagt? Kom een paar uur per week geluksmomenten creëren voor een of meer van onze bewoners. In ons kleinschalige zorghuis met open deuren wonen 22 mensen met dementie. Als vrijwilliger geef je extra kleur aan hun leven. Door een activiteit te begeleiden, of samen op pad te gaan, misschien wel op de duofiets. Bewoners zullen er erg van genieten en ook de familie en ons team zal jouw hulp erg waarderen. Als je er regelmatig bent, bouw je een band op met bewoners en medewerkers.

Bijzondere werkplek met open deuren

In dit Gastenhuis wonen 22 mensen met dementie, en maak je deel uit van ons team van ca. 25 collega’s. Bewoners kunnen gewoon de deur uit voor een boodschap, ommetje of bezoek. Zij hebben hun eigen appartement, velen hebben hobby’s of dingen die ze graag doen. Sommigen hebben een huisdier. Je bent welkom een hapje mee te eten. Onze koks koken dagelijks vers en gezond. Kortom: een fijne en persoonlijke sfeer. Mail mij de brochure ‘Werken bij’

Voor jou?

Als vrijwilliger ondersteun je ons bijvoorbeeld een of tweemaal per week, gedurende een of meer uren. Je bent ook uitgenodigd bij gezellige bijeenkomsten, zoals met de kerst, pasen en koningsdag.

Contact leggen

Denk je dat het iets voor je is? Laat je contactgegevens achter via de solliciteer knop. De leidinggevende van dit Gastenhuis neemt dan contact met je op. We kijken ernaar uit je te ontmoeten!
Lees verder

Zie ginds komt de stoomboot

Bij veel van onze locaties is afgelopen week Sinterklaas gevierd. Zo ook in Teteringen. Daar kwam Sint…

Lees verder

Genieten van het “mooi he” koor

Bij Het Gastenhuis Teteringen hebben ze het “Mooi he” koor mogen ontvangen. Ze hebben een middag mogen…

Lees verder
Bekijk meer verhalen